CRM uszyty na miarę?

Każda firma, zastanawiająca się nad wdrożeniem w swoim przedsiębiorstwie systemu CRM, stoi przez wyborem czy kupić gotowy system, czy może stworzyć go od podstaw, tak aby był idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb.

Opracowanie i stworzenie systemu od nowa to przede wszystkim ogrom czasu, pracy i nakładów finansowych, a znając życie i tak dostaniemy system, który będzie miał wiele problemów „wieku dziecięcego”, który trzeba będzie dalej rozwijać, naprawiać i udoskonalać.

Drugą opcją jest kupon gotowego systemu, jednakże większość gotowców to zazwyczaj systemy tzw. uniwersalne, czyli przygotowane dla każdej branży, a jak wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest też do niczego. Do małego biznesu, który nie wymaga specjalnych funkcjonalności taki system może wystarczy, ale w bardziej specyficznych branżach jaką np. jest turystyka nie da się wykorzystywać uniwersalnych gotowych systemów.

Dlatego kluczowe przy wyborze systemu jest wybranie systemu dedykowanego dla danej branży, który został wyposażony w funkcjonalności, które są często bardzo specyficzne i rozwiązują problemy obecne tylko w danej branży. Takim systemem klasy CRM stworzonym stricte pod działalność biur turystycznych jest nasz System Zarządzania Kontrahentami Turystycznymi, więc jeśli działasz w turystyce i zastanawiasz się czy tworzyć swój system, to najpierw wypróbuj nasze rozwiązanie.

Będzie taniej i szybciej.

Opublikowany w CRM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *