Relacje z kontrahentami

Skrót CRM oznacza customer relationship management, co można przetłumaczyć jako system do zarządzania relacjami z klientami. Czym więc byłby system tej klasy bez zakładki umożliwiającej tworzenia archiwum relacji z kontrahentami.

System SZKT posiada do tego nawet osobną zakładkę, która głównie przeznaczona jest dla handlowców czy innych opiekunów klientów, którzy mogą wprowadzać poszczególne wpisy, tworząc timeline z historią współpracy z klientem.

Relacje mogą być wprowadzane na dwa sposoby, albo bezpośrednio w zakładce relacje, albo poprzez dodawania swoich zadań, gdzie dane zadanie przypisujemy do konkretnego kontrahenta.

Tworzenia takiej historii relacji jest bardzo ważne z kilku powodów. Pamięć człowiek jest ulotna więc jeśli handlowiec obsługuje np. kilkadziesiąt firm, to nie ma możliwość, żeby pamiętał o wszystkich warunkach i ustaleniach, a wprowadzając je w relacjach w każdej chwili może się do nich wrócić.

Kolejny powód to odejście opiekunka klienta z pracy, zatrudniając nowego trzeba go wdrożyć, w przypadku gdy posiadamy relacje w systemie, jest to znacznie prostsze, ponieważ nowy pracownik sam jest w stanie znaleźć, wszystkie potrzebne mu informacje o tym jak wyglądały wcześniejsze ustalenia i współpraca z kontrahentem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *