Włochy wygaszają pandemię.

Do niedawna wszyscy bali się śmiercionośnej choroby zwanej COVID 19, ludzi w panice nie wychodzili z domów, wszędzie zakładali maseczki, a dziś coraz więcej Państwa wygasza pandemię i zrównuje ją ze zwykłą grypą.

1 czerwca nawet Włochy znoszą wszystkie restrykcje związane z covidem, a należy pamiętać, że jest to kraj, który jako jeden z pierwszych w Europie wystraszył się epidemii i przez bardzo długi czas nadal utrzymywał wszystkie obostrzenia.

Wśród europejskich państw jeszcze tylko kilka nadal utrzymuje jakiekolwiek reżimy sanitarne i możemy być pewnie, że to już tylko kwestia czasu, kiedy zmienią zdanie.

Jako ciekawostkę dodam, że w trakcie lockdownu w Wenecji, gdy ruch turystyczny praktycznie przestał istniej, woda stała się krystalicznie czysta, w kanałach pojawiło się mnóstwo ryb, a w portach nawet delfiny. W związku z ponownym otwarciem się na turystów władze, chcą jednak chociaż w części ograniczy ich ruch, więc wprowadzają specjalną opłatę za pobyt w tym mieście. Niektórzy jednak podejrzewają, że pod płaszczykiem troski o środowisko, tak naprawdę zależy im na dodatkowym dochodzie.

Opublikowany w CRM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *